Lze léčit duševně nemocné bez medikace?

ANO!

Peter R. Breggin … uznávaný psychiatr, dlouholetý člen NIMH (Národní ústav duševního zdraví v USA), terapeut, spisovatel, zkušený a odvážný muž to dělá. Už desítky let.

Kromě toho veřejně mluví o tom, co se od psychiatrů nikdy nedozvíte. Sám to nazývá „Simple Truths About Psychiatry“ (Jednoduché pravdy o psychiatrii).

Příkladem je krátké video s názvem „Psychiatric Drugs Are More Dangerous than You Ever Imagined“ (překlad Psychofarmaka jsou mnohem nebezpečnější než byste si kdy představili). Přístupné ze stránek www.breggin.com

V roce 1991 vydal knihu s názvem „Toxic Psychiatry“ (překladu není třeba). Již tehdy se v ní ptal, „proč se psychiatrie snaží nahradit léky a elektrošoky empatii, lásku a psychoterapii?“ Vydal řadu dalších knih, sepsal desítky odborných článků. Přesto jsou jeho zjištění stále dehonestována a zatracována.

Kniha „Psychiatric Drug Withdrawal“ (Vysazování psychiatrických léků) z roku 2013 je návodem pro pacienty, lékaře, terapeuty i rodinné příslušníky těch, kteří se rozhodnou psychofarmaka vysadit. Je možno ji objednat v knihkupectvích se zahraniční literaturou. Tak jsem to udělala i já.

Návodná kniha, jak správně vysazovat psychofarmaka