45, 5, 18 … moje psychiatrická „kariéra“ v číslech

Ve škole mě vždy bavila matematika. Dokonce tak moc, že jsem se rozhodla jít na vysokou školu studovat statistiku, tedy obor, kde se to čísly jenom hemží. V dnešním článku tedy zacílím na ně.

45

… v měsíci listopadu jsem oslavila své půlkulaté narozeniny,

5

… a také další půlkulaté výročí. Ano, 15. 11. 2021 to bylo přesně pět let, kdy jsem si podle receptu od praktické lékařky přinesla od Dr.Maxe svůj první psychiatrický lék. Byla to „bezpečná“ a „nenávyková“ antidepresiva Cipralex. S následky se potýkám dodnes.

18

… za toto pětileté období mi psychiatričtí lékaři předepsali 18 různých preparátů. Některé jsem brala v řádů dní, některé pár týdnů či měsíců. Zůstalo mi ale pár „věrných přátel“, které se mě drží zuby nehty už dlouhé roky. Dovolím si jejich celkový výčet: Cipralex, Trittico, Lexaurin, Mirtazapin, Rivotril, Amitriptylin, Lyrica, Valdoxan, Olanzapin, Oxazepam, Venlafaxin, Sertralin, Buronil, Tisercin, Quetiapin, Zolpidem, Diazepam, Brintellix.

6

… počet hospitalizací na psychiatrii. Poslední proběhla před třemi lety. Věřím, že už nikdy v životě nebudu já ani moje rodina vystavena některým potupným praktikám, které mají s lidskou důstojností pramálo společného. Ale které jsou v psychiatrických nemocnicích úplně běžné.

150 +

… pacienti, které jsem během hospitalizací potkala,

20

… se kterými udržuji kontakt. A z nich

4

… kteří se zcela uzdravili. Tím mám na mysli skutečnost, že úspěšně vysadili psychiatrickou medikaci, pracují a žijí plnohodnotné životy bez invalidních důchodů.

8

… popsaných zápisníků. Celou svoji psychiatrickou kariéru mám zachycenou v deníkových záznamech, kterých je přes 1500. Některé z nich jsou velmi krátké. A velmi sprosté!

18

… další výročí, které jsem oslavila v listopadu 2021. Osmnáct měsíců, kdy systematicky snižuji psychofarmaka. Každý týden, neúnavně a vytrvale. Dva léky se mi již podařilo vysadit úplně. Za velký úspěch považuji to, že je to už

6

… měsíců od chvíle, kdy jsem si vzala poslední tabletku antipsychotik. A odkdy mi hlava začala fungovat zase jako dřív. Bohužel tělo hodně pokulhává a bude mu to ještě chvíli trvat, než se dá také do pořádku. Po zkušenostech s „hlavou“ ale vidím, že je to možné. A to mi dává velkou víru v to, že tělesné abstinenční příznaky jsou dočasné.

2

… počet psychiatrických léků, které ještě stále užívám. U obou jsem přibližně na

¼

… množství z původní dávky.

25 +

… počet telefonických konzultací s mým „osobním“ koučem, který mi na mé cestě ke svobodě od psychofarmak pomáhá. Díky, Ondro.

15 +

… diskuzních fór, skupin a partnerských webů, kam (ne)pravidelně přispívám svými články. Ty s sebou přinesly

200 +

… komentářů na moje příspěvky. Někdy pozitivní, někdy negativní. Respektuji názor každého.

1

… vlastní, mnou vytvořený web, kde se snažím o nebezpečí dlouhodobého užívání psychofarmak psát. A poskytovat rady těm, kdo o ně mají zájem.

1

podpůrná FB stránka, kde dělám osvětu.

100 +

… lidí, kteří mi vyjádřili podporu v tom, co dělám. A za to vám všem patří

TISÍCERÉ

díky.

Díky všem, kteří mi vyjadřujete svoji podporu.