Mark Horowitz

Doktor Mark Horowitz … už jsem o něm psala před časem. Asi není povolanější člověk na Zemi než právě tento muž, který má k problematice psychofarmak co říct. PROČ?

Teoretické znalosti

Vystudoval psychiatrii. O psychiatrických lécích má tedy díky svému studiu teoretické znalosti.

Osobní zkušenost s antidepresivy

Je sám dlouhodobým konzumentem antidepresiv. V minulosti se je na základě všeobecných doporučení snažil vysadit během několika týdnů. Jeho pokus ztroskotal. Příznaky z vysazení nebyla krátkodobé, ani mírné… jak na základě teorie předpokládal.

Hledal informace, protože ty, které měl načtené z knih, nefungovaly. Dostal se na internetová fóra, mezi osoby, které popisovaly stejné příznaky, jaké během vysazování medikace zažíval on sám.

Postupné vysazování během několika let

Začal tedy snižovat medikaci pomalu, postupně. A to tak, že snižování probíhá „hyperbolicky“… čím nižší je aktuální dávka, tím nižší je snižované množství léku. Dělá to takto už pět let!

Protože je to vědec, „poslouchají“ ho naštěstí i v odborných časopisech. Dokonce se mu podařilo napsat návod, jak snižovat antidepresiva, který uznala i Britská psychiatrická společnost. Po 30 letech od uvedení prvních SSRI antidepresiv na trh, se konečně začíná více psát a mluvit o tom, že zbavit se antidepresiv je otázkou mnoha měsíců. A že je to doprovázeno příznaky, které mohou být závažné a znemožňující normální fungování.

Pokud si chcete přečíst mnoho zajímavých informací, velmi doporučuji jeho stránky. Zmiňuje také mj. hypotézu o tom, že deprese je způsobena chemickou nerovnováhou v mozku … a skutečnost, že nikdy nebyla vědecky prokázána. Nicméně farmaceutický průmysl se jí i po 30 letech od prvního „vyřčení“ zuby nehty drží

https://markhorowitz.org/

Mark Horowitz pracuje jako vědec s osobní zkušeností s antidepresivy.